Dlaczego kandyduję?

Dlaczego kandyduję?

Wojciech BRYM

Okręg 4 – Nr 1 na liście – KW Forum Rozwoju

 

zbliżają się wybory samorządowe. 21 października podejmiemy wspólną decyzję o przyszłości Oleśnicy. Od tego wyboru zależy czy Oleśnica będzie się rozwijać czy skupiać jedynie na politycznych przepychankach.

Jestem samorządowcem i cenię sobie gotowość  do podejmowania działań ponad politycznymi podziałami. Dlatego postanowiłem ponownie ubiegać się o mandat radnego Rady Miasta Oleśnicy.
Z Oleśnicą jestem związany od samego początku – tutaj chodziłem do szkoły, w tym mieście mam przyjaciół, tu mieszkam wraz z żoną Aleksandrą i czteroletnim synem Maksymilianem.

W trakcie kadencji udało mi się wprowadzić kilka ważnych zmian. Dzięki wspólnym staraniom wprowadzony został Oleśnicki Budżet Obywatelski. Spełniłem tym samym najważniejsze zobowiązanie sprzed czterech lat. Kolejną załatwioną sprawą jest zakończony remont chodnika przy ul. Poniatowskiego –  inwestycja, która przez wiele lat była niemożliwa do realizacji. Zawnioskowana przeze mnie zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Sienkiewicza to również dorobek upływającej kadencji. Od tej zmiany nie odnotowano żadnej kolizji, dzięki czemu rodzice i dzieci mają bezpieczną drogę do pobliskiej szkoły.

Interweniowałem w wielu istotnych dla Oleśnicy sprawach. Opowiadałem się za przejrzystością w życiu publicznym, skutecznie zabiegałem o zwiększenie dotacji do czesnego w żłobkach, interweniowałem w sprawach rewitalizacji podwórek, wnioskowałem o wdrożenie nowej strategii promocji Oleśnicy. Odpowiadając na postulat przedsiębiorców wniosłem o zmianę uchwały umożliwiającej powstanie nowych lokali gastronomicznych w Oleśnicy. Byłem aktywnym uczestnikiem wielu ważnych dyskusji o Oleśnicy.

Poparłem zmiany, które uważam za słuszne m.in. –   likwidację Straży Miejskiej, bezpłatną komunikację miejską oraz dotacje na wymianę źródeł ogrzewania na ekologiczne.

Przed nami kolejne wyzwania. Zadbam o to, aby Oleśnica dalej się rozwijała, by była miejscem godnego i dostatniego życia.  Dla wszystkich bez względu na poglądy.

Razem możemy zrobić kolejny krok naprzód.

Proszę Państwa o głos 21 października.